Carbot Animations'ın Bliizard Oyunları Temalı Animasyonları

Erdem Turançiftçi

16 ay önce

Carbot Animations'ı ilk Starcrafts serisiyle tanıdım. Starcraft 2'deki sık karşılaşılan durumların komik ve şirin bir şekilde canladırıldığı seri, oyunun orjinal ses efektleri kullanmak gibi detaylara dikkati ve eğlenceli espri anlayışı ile öne çıkıyor.


Starcrafts serisin başarısı Blizzard'ın bile ilgisini çekip, desteğini kazanmıştı. Carbot Animations, Starcrafts serisine devam ettiği gibi, Blizzard'ın World of Warcraft ve Heroes of the Storm oyunları için de bir süredir animasyon hazırlıyor.

Carbot Animations'un kurucusu Jonathan Burton animasyonların yapım süreçleri ile ilgili videoları da son derece ilgi çekici

Bir başka videosunda da, animasyonları yaparken kullandığı programları listeliyor. Genel olarak Adobe ürünlerini tercih ediyor Burton:

  • Adobe Flash CS6: Animasyonları her karesini öncelikle Flash'ta çiziyor.
  • Adobe Premiere CS6: Ses efektlerini Premiere ile ekliyor. Gerektiği zaman animasyonda gerekli değişiklikleri de yapabilir Premiere.
  • Adobe Auditions CS6: Ses kaydı yapması gerektiği zaman Auditions kullanıyor.
  • Adobe Aftereffects CS6 Aftereffects'i çok nadir olarak efekt eklemek için kullanıyor. Animasyon stili, Aftereffects kullanımı için çok da gereksinim yaratmıyor anladığım kadarıyla.