Mimari Modelleme - Villa Savoye

Mimari Modelleme - Villa Savoye

AutoCAD, 3Ds Max, V-Ray ve Photoshop programlarına değineceğimiz bu eğitimimizde Villa Savoye'yu görselleştireceğiz.

Eğitmen Hakkında

Osman Şişman

3D Generalist

3D Modelleme ve Mimari Görselleştirme konularındaki tecrübelerini paylaşıyor

Ders Açıklaması

Yakın Kampüs Mimari Görselleştirme - Villa Savoye Eğitimimizde sıfırdan bir binanın planını çizmeyi, üç boyutlu modellemesini yapmayı, render almayı ve post production'ını yapmayı göreceğiz.

Planları oluşturmak için AutoCAD programını, üç boyutlu modelleme için 3Ds Max Programını, Render aşaması için V-Ray eklentisini kullanacağız. Son olarak post production kısmını Photoshop ile yapacağız.

Le Corbusier'in meşhur yapıtı Villa Savoye okulların mimari bölümlerinde sıklıkla incelenen bir eserdir. Biz de Yakın Kampüs olarak bu eserin nasıl görselleştirileceğini sizlere aktarmak istedik.

Mimari görselleştirme konusunda en popüler araçlar olan AutoCAD, 3Ds Max, V-Ray ve Photoshop programlarını özellikle seçtik. Bu programları kullanmakta ustalaştığınızda herhangi bir görseli oluşturmak sizin için çok kolaylaşacak. Bu dört araç günümüzde mimari ofislerde çalışmak için cephanenize katabileceğiniz en değerli araçlardır.

Eğitmenimiz, Osman Şişman, mimari görselleştirme konusunda 6 yılı aşkın tecrübesini bu eğitim aracılığı ile size aktarmaktadır. Eğitim konusunda da son derece tecrübeli olan Osman Hocamız bir çok kurumsal firmaya eğitim vermiştir bunun yanı sıra Bilgeadam firmasında Müdür Yardımcılığı yapmıştır. Şu an aktif olarak eğitim vermeye ve projelerini yapmaya devam etmektedir.