AutoCAD 3D ile Modelleme Öğrenin

AutoCAD 3D ile Modelleme Öğrenin

AutoCAD bilginizi geliştirin ve 3 boyutlu modellemeye giriş yapın.

Eğitmen Hakkında

Gökçe Gün

3D Generalist

Makina mühendisiliği, 3 Boyutlu görselleştirme ve animasyon konularındaki tecrübelerini paylaşıyor.

Ders Açıklaması

Günümüzde mimar, mühendis ve teknikerlerin artık bir 3D modelleme programı bilmemesi söz konusu bile değil. Bir çok üniversite öğrencisi okullarda bu programların yeterince iyi bir şekilde öğretilmediğinden şikayetçi.

Yakın Kampüs'ün kendisini kanıtlamış kadrosunun yeni ders serisinde AutoCAD 3D programınıderinlemesine öğreneceğiz.

Derslerin sonunda AutoCAD 3D ile bir çok örnek yapmış olacaksınız. Neredeyse her komutu en az 1-2 örnek ile pekiştirerek çok daha kalıcı bir şekilde öğreneceğiz.

AutoCAD 3D, 3 boyutlu modellemeye son derece yerinde bir başlangıçtır. Bir çok 3 boyutlu modelleme programının temel komutlarını da bu eğitimde bulacaksınız. Autocad 3D öğrendikten sonra bir çok 3 boyutlu modelleme programını kullanmak sizin için çok daha kolay olacak.

AutoCAD 3D derslerimizi Yakın Kampüs eğitmenlerinden Gökçe GÜN anlatıyor. Gökçe GÜN yaklaşık 10 yıldır AutoCAD ile projeler yapmaktadır ve 7 yıldır teknik çizim, modelleme ve 3D görselleştirme dersleri anlatmaktadır. Ayrıca modelleme ve görselleştirme yaptığı Aferin Medya isimli firmanın da ortağıdır.

Bu sürede kazandığı tecrübeyi bu eğitimde ve Yakın Kampüs internet sitesinde öğrencileri ile paylaşmaktadır.

Eğitimimize AutoCAD programının en güncel versiyonunun kurulumu ile başlayacağız. Derslerimizde komutların daha önceki versiyonlarda da nasıl çalıştığından bahsedeceğiz ama son versiyonun kurulumu eğitimi rahatlıkla takip etmek için tavsiye edilir.

Bundan sonra 3 boyuta bir giriş yapacağız ve 2 boyutta yapmaya alıştığımız çizimleri 3 boyutta nasıl rahatlıkla yapabiliriz bunları göreceğiz. Bu aşamadan sonra 2 boyutlu objeleri 3 boyutlu modellere nasıl çevirebileceğimizi ve bu objeler üzerinde nasıl modifikasyonlar yapabileceğimizi göreceğiz.

İleri aşamalarda yüzey modelleme, mesh modelleme gibi komutları göreceğiz ve son olarak modellerimizden teknik resimler oluşturmayı görerek eğitimimizi bitireceğiz.

Yakın Kampüs AutoCAD 3D derslerimizi izledikten sonra rahatlıkla 3 boyutlu modelleme yapabilmeniz hedeflenmektedir. Kendinizi bu ders serimizden sonra daha da geliştirmek için Yakın Kampüs UDemy sayfamızdaki diğer ders serilerimizi izleyebilir ya da Yakın Kampüs internet sitemizdeki ücretsiz dersleri takip edebilirsiniz.

AutoCAD 3D ile Modelleme derslerinden sonra AutoCAD ile Render derslerine devam etmenizi tavsiye ederiz. AutoCAD programında render almayı da öğrendikten sonra yine 3Ds Max gibi çok daha gerçekçi görseller oluşturabileceğiniz programlara geçiş yapabileceksiniz.

Gereklilikler nelerdir?

  • Yakın Kampüs'teki ücretsiz AutoCAD 2D derslerini izleyen öğrenciler bu kurstan tam olarak faydalanabileceklerdir.
  • Eğitim esnasında ihtiyaç duyacağınız programların eğitim sürümlerini internetten indirebilirsiniz.

Bu kurs bana ne katacak?

  • AutoCAD ile 3 boyutlu modellemelerinizi yapın
  • AutoCAD ile mimari projelerinizi 3 boyutlu modelleyin
  • AutoCAD ile 3 boyutlu makine parçaları modelleyin

Hedef kitlesi nedir?

  • AutoCAD ile 3 boyutlu modelleme yapmak isteyenler bu kursu alabilir. Bu kurstan tam olarak faydalanmak için AutoCAD 2D bilgisi gereklidir.
  • Bu eğitime başlamadan önce Yakın Kampüs'ün ücretsiz AutoCAD 2D derslerini izlemenizi tavsiye ederiz.
  • Özellikle Mimar, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makine Teknikerliği, İnşaat Teknikerliği, Teknik Ressamlar gibi alanlarda okuyan öğrenciler ya da çalışanlar için faydalı olacaktır.